שגרירות פולין בישראל

שגרירות פולין בישראל ממוקמת במרכז העיר תל אביב ובה תוכלו להיעזר לקבלת הדרכון פולני הנכסף וזאת לאחר שהוענקה לכם אזרחות פולנית ולא לפני כן ואסביר בהמשך.
תופעת האזרחויות הכפולות הפכה לשכיחה במדינת ישראל וכל אדם שהוא צאצא לאזרח פולני סביר ששקל את האפשרות לקבל אזרחות פולנית לו ולבני ביתו.
כשאנו חושבים על אזרחות זרה מיד אנו רואים לנגד עינינו את אפשרות לעבוד או לגור בחו"ל, את היכולת ללמוד שם ואולי אף מפלט בשל תחושה של חוסר בטחון אישי וחרדה לעתיד לבא.
בין כך ובין כך, רבים הם הפונים לקבלת האזרחות הזרה.

שגרירות פולין בישראל – למה לא?

שגרירות פולין בישראל היא בעצם הזרוע הארוכה של הממשל הפולני ולכן לכאורה כדאי ורצוי להיעזר בה לקבלת האזרחות הפולנית. אני איני ממליצה לעשות כן. שכן החוק הפולני מסובך מאין כמוהו וקל מאד שלא להגיע לתוצאה המבוקשת וזאת גם מהסיבה שהאזרחות הפולנית נרכשת מכח החוק משנת 1920 ואשר תוקן מעת לעת החל משנת 1951, 1962 ולאחרונה בשנת 2012.

אני מומחית בתחום האזרחות הפולנית ועוסקת בו עוד מסוף שנת 2003.

לפני שעסקתי בתחום האזרחות הפולנית, נהגו המעונינים לפנות לשגרירות הפולנית בתל אביב ולבקש הענקת אזרחות פולנית. בדיעבד התברר שהאזרחות שהוענקה להם על ידי נשיא פולין, היא סוג של אזרחות פרסונלית שאיננה עוברת לצאצאים שנולדו בטרם הוענקה האזרחות. במילים אחרות, אם הוענקה לך האזרחות הפולנית ויש לך ילד, הוא אינו אזרח פולני שכן הוא לא נולד לאזרח פולני.

גם היום, לאור תיקונו של החוק לאחרונה בשנת 2012, קל מאד לשגות ולקבל אזרחות פולנית שאין בה את היתרונות שאתם מצפים לקבל ממנה.
 
המטרה שלי היא למנוע מכם, עד כמה שהדבר אפשרי מלעשות טעויות.

על בסיס העובדות הנוגעות לכל אחד מהמתענינים ועל בסיס הציפיות שלהם, אני מסננת את המקרים בהם הבקשה לאזרחות הפולנית היא חסרת סיכוי או שהאזרחות הפולנית שתוענק בסופו של דבר היא איננה האזרחות שמעניקה יתרונות לצאצאים.
השירות אותו אני ללקוחותי נעשה ישירות בפולין. בפולין קיימים 16 מחוזות בהם מוענקת האזרחות הפולנית כאשר כל מחוז מעניק את האזרחות לאלה שיש להם את הזיקה הראויה לקבל את האזרחות הפולנית מאותו המחוז. אני מגישה את הבקשה לאזרחות פולנית ישירות שם.

שגרירות פולין בישראל – אימתי?

קבלת אזרחות פולנית איננה מזכה את האזרח הפולני אוטומטית בדרכון אירופאי. האזרחות הפולנית היא הדרך לדרכן האירופאי.

גם בישראל לא לכל אזרח יש דרכון, אלא שכל אזרח רשאי להגיש בקשה לדרכון. גם בפולין הדבר כך אלא שעבורנו הדברים מסובכים יותר ועל האזרחים הפולנים החדשים לעבור תהליכי רישום נוספים בפולין בטרם יתכבדו וימסרו טביעות אצבע בשגרירות פולין. מכאן כבר הדרך קצרה. עוד ביקור אחד בשגרירות פולין והדרכון ביד.

דרכון פולני

טיפול ישירות בפולין

אישורי נוטריון

קישורי עזר